пошук:  

>> Білецький В.С., Сапіцький К.Ф., Панов Б.С., Мирний В.В., Голембієвський П.П., Підтикалов О.С., Федотова Л.А., Альохін В.І., Редзіо О.Г. // за редакцією В.С. Білецького: Тлумачний гірничий словник / 28.html

Текст-індекс >>

Авторська сторінка
Опублікував:  biletskv

 

Ч

ЧАУДА, *Чауда - мис. на Керченському півострові. На Ч. - єдине в Україні місцезнаходження морських відкладів давнього Чаудинського моря.

ЧАУДИНСЬКЕ МОРЕ, *Чаудинское море - опріснений морський басейн, що існував у Південній Європі на початку антропогенового періоду і, можливо, у пліоценову епоху. В межах України має контури менші за сучасні Азовське і Чорне моря.

ЧЕРЕПАШНИК, РАКУШНЯК, *черепашник, ракушняк - осадова гірська порода, що складається в черепашок морських тварин; різновид вапняку. Звичайно утворюється у прибережній смузі. Використовують головним чином як будівельний матеріал.

ЧИСТА” ГІРНИЧА ВИРОБКА, *“чистая” горная выработка - в підземному радіозв’язку - виробка, в якій відсутні металеві провідники, які використовуються в системах високочастотного підземного зв’язку.

ЧИВЧИНСЬКІ ГОРИ, *Чивчинские горы - знаходяться в південно-західній частині українських Карпат в Ів.Франківській області, частково Чернігівській області. Висота до 1684 м.

ЧОВНИКОВА СХЕМА РОБОТИ ГІРНИЧОЇ МАШИНИ, *челночная схема работы горной машины - виймання корисної копалини здійснюється без холостих перегонів при поступально-зворотному переміщенні її вздовж очисного вибою за схемою човника.

ЧУТЛИВІСТЬ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН, *чувствительность взрывных веществ - здатність вибухових речовин детонувати від різких зовнішніх впливів (удару, тертя, нагрівання, вогню).

 
Навіґація по серверу:   головна сторінка «нотатника» · бібліотека Vesna.org.ua
 
Універсальна перекладачка для будь-яких пар мов
Тут спілкуються про літературу
Rambler's Top100 Тлумачний словник: англійсько-білорусько-польсько-російсько-український

Віртуальна Русь, 2005-2011
Пишіть, якщо що...