пошук:  

>> Білецький В.С., Сапіцький К.Ф., Панов Б.С., Мирний В.В., Голембієвський П.П., Підтикалов О.С., Федотова Л.А., Альохін В.І., Редзіо О.Г. // за редакцією В.С. Білецького: Тлумачний гірничий словник / 30.html

Текст-індекс >>

Авторська сторінка
Опублікував:  biletskv

 

Щ

ЩЕБІНЬ, *щебень - продукт механічного подрібнення природних кам’яних матеріалів. В залежності від розмірів зерен Щ. розділяють на чотири основні фракції: 5-10; 10-20; 20-40; 40-70 мм.

ЩИТ, *щит, **shield - піднята ділянка платформи, складена кристалічними породами фундаменту, що виходять на денну поверхню або перекриті незначною товщею осадових порід. Див. Український щит.

ЩИТ ПРОХІДНИЦЬКИЙ, *щит для проходки, **driving shield - пересувне механізоване кріплення, що забезпечує захист від тиску та вивалів породи. В щиті можуть розміщуватися пристрої, необхідні для руйнування, прибирання породи та встановлення постійного кріплення за щитом. Див. також кріплення.

ЩИТОВІ СИСТЕМИ РОЗРОБКИ, *щитовые системы разработки - системи розробки, в яких очисний вибій огороджується спеціальними кріпленнями — щитом, що пересувається в міру виймання вугілля примусово або під власною вагою і вагою налягаючої обваленої породи. Суть щитової розробки полягає в тому, що у вентиляційному штреку монтують щитове перекриття. По пласту вугілля проводять своєрідну канаву — вибій. З відбійного штреку під щит проводять печі для спуску вугілля. Щитові кріплення бувають: Г-подібні, секційні, безсекційні, параболічні та ін. В Україні щитове виймання вугілля застосовується на крутих пластах Донбасу.

ЩІЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДНОГО МАСИВУ, *плотность закладочного массива — маса закладного матеріалу, що міститьсящо утримується|що міститься ву одиниці об’ємуоб'єму закладного масиву. Щ.з.м. залежить від ґранулометричного складу, форми частинок закладного матеріалу, способу його укладання та величини тискутиснення.

ЩІЛЬНІСТЬ КРІПЛЕННЯ, *плотность крепи — кількість кріпильних рам на одиницю довжини виробки абочи кількість стояків, анкерів, секцій кріплення на одиницю площімайдану покрівлі виробки.

 
Навіґація по серверу:   головна сторінка «нотатника» · бібліотека Vesna.org.ua
 
Універсальна перекладачка для будь-яких пар мов
Тут спілкуються про літературу
Rambler's Top100 Тлумачний словник: англійсько-білорусько-польсько-російсько-український

Віртуальна Русь, 2005-2011
Пишіть, якщо що...