пошук:  

>> Білецький В.С., Сапіцький К.Ф., Панов Б.С., Мирний В.В., Голембієвський П.П., Підтикалов О.С., Федотова Л.А., Альохін В.І., Редзіо О.Г. // за редакцією В.С. Білецького: Тлумачний гірничий словник / 31.html

Текст-індекс >>

Авторська сторінка
Опублікував:  biletskv

 

Ю

ЮВЕНІЛЬНІ ВОДИ, *ювенильные воды **javenile waters - води глибинного походження, які ще не брали участі в кругообігу. Первинні підземні води ендогенного походження, що утворюються в глибинах землі з газових магматичних виділень під час дегазації магми. Характеризуються підвищеним вмістом вуглекислоти, гелію та водню. При наближенні до земної поверхні ювенільні води змішуються з водами іншого походження.

ЮВЕНІЛЬНІ ПРОЦЕСИ, *ювенильные процессы - геологічні процеси, що відбуваються у земній корі й у верхній мантії Землі; один з видів ендогенних процесів. Розрізняють магматичні, постмагматичні, метаморфічні й метасоматичні ювенільні процеси.

ЮРСЬКИЙ ПЕРІОД, *Юрский период - другий період Мезозойської ери. Настав близько 195 млн років тому, тривав близько 58 млн. років. За Юрським періодом в окремих районах проявилася мезозойська складчастість. Відклади цього періоду, що становлять юрську систему, в Україні поширені в Дніпровсько-Донецькій і Причорноморській западинах, Донбасі, Карпатах і Криму. З ними пов'язані поклади нафти, газу, вугілля, будівельних матеріалів тощо.

ЮСТУВАННЯ ПРИЛАДУ, *юстировка прибора - сукупність операцій по приведенню вимірювального приладу в робочий стан, який забезпечує необхідну його точність, правильність і надійність роботи.

 
Навіґація по серверу:   головна сторінка «нотатника» · бібліотека Vesna.org.ua
 
Універсальна перекладачка для будь-яких пар мов
Тут спілкуються про літературу
Rambler's Top100 Тлумачний словник: англійсько-білорусько-польсько-російсько-український

Віртуальна Русь, 2005-2011
Пишіть, якщо що...