Ruthenia.Info

» Мої сторінки
» записи
» новий запис
Публічні сторінки
» Збирач даних
» джерела даних
» потоки новин
Автор: pavlo
публічний запис
 
Можливо все
В сенсі "може відбутись".

Це у мене такий світоглядний принцип. Відтак, я дуууже рідко чому-небудь дивуюсь. І, якщо вже міркувати формально, то, слідуючи цьому принципу, не повинен би дивуватись взагалі ніколи і нічому.

Але.

Отак от міркуючи, дійшов висновку, що наявність всемогутнього Господа уможливлює взагалі, взагалі все. Навіть круглий квадрат. На те Господь і всемогутен, в прямому сенсі слова.

А от якщо ми живемо в світі, в якому "закони природи" є дійсно непереступними законами, то так само можливо все (якщо факт суперечить законам реальности, значить ми просто погано знаємо ці закони і треба проапгрейдити доступну нам їх версію, так в історії науки бувало вже не раз). Але окрім круглого квадрату, звісно ж, бо "круглий квадрат" — це суперечливе в собі поняття, і, відтак, таке ім?я не є концептом ніякого денотата (в термінах Фреґе, згідно "непереступних" законів логіки).

Так що Господь, потенційно, сильніший ніж закони логіки, а світ з Ним — зовсім инший світ, ніж без Нього. Що, зрештою, є очевидним і без всього цього попереднього словоблуддя.

Йа філософ. Коли субота.

P.S. Є, до слова, і ще одна можливість для реальности — бути і без Господа, і без "законів природи".


 

 
про цей сервер
правила публікацій

dumaj.org.ua
Відкрито: 27.01.2017